KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281004
nr 1428 1004
Erik Tryggelin
(1878-1962), Sverige
Oljemålning, Ung kvinna i hatt. Signerad, daterad 28/5 1905. Olja på duk, 54x41 cm, yttermått inklusive ram: 69x56 cm
Utrop:
8.000 kr
Såld:
23.000 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 19:09:48
8.200 kr
9.800 kr
10.500 kr
15.500 kr
16.500 kr
21.500 kr
22.000 kr (Budbetjänt)
22.500 kr
- Klassiska
25 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Erik Tryggelin
Läs mer om Erik Tryggelin